Continent urinestoma verzorgen

Bij een continent urinestoma wordt een inwendig reservoir gemaakt van het laatste stukje dunne darm en het eerste deel van de dikke darm. Het is niet nodig om stomazakjes te dragen. Wel moet het reservoir geleegd (gekatheteriseerd) worden.

Opvangmateriaal

Bij een continent urinestoma hoeft u meestal geen opvangmateriaal te gebruiken. Vaak wordt een gaasje of speciale stomapleister gebruikt om de stoma af te dekken. Ook zijn er stomakapjes beschikbaar. Gewone pleisters worden afgeraden vanwege huidirritatie.

Uw urinestoma legen

Een continent urinestoma moet minimaal 4 keer per dag worden geleegd. Dit gebeurt meestal met een katheter. Hierbij gaat een klein slangetje via de buikwand (door de stoma) naar binnen. Het legen duurt meestal zo’n 5 tot 10 minuten. De snelheid is afhankelijk van de ervaring. Hierna haalt u de katheter weer uit de stoma en spoelt de katheter schoon.

Lees meer over: