Deel dit bericht

Bel stomaverpleegkundige bij klachten

Stomaverpleegkundigen Annette Gardien en Barbara Weterings van het HagaZiekenhuis trekken aan de bel. Vanwege de strijd tegen het coronavirus zeggen ziekenhuizen veel zorg af. Ook gaan mensen zélf liever niet naar het ziekenhuis, uit angst besmet te raken met het virus.

Barbara: “Onze patiënten béllen veel minder dan normaal. Ze denken dat alles alleen nog draait om corona. Wij maken ons zorgen. Heb je bijvoorbeeld last van roodheid rond je stoma, dan is dat met een eenvoudig middel goed te behandelen. Blijf je er nog een maand of twee mee rondlopen vanwege de coronamaatregelen, dan wordt dat moeilijker. Ook een stomabreuk kan enorm verergeren. En wat denk je van slecht passend materiaal? Last hebben een lekkage is een drama en onnodig. Want met één telefoontje en een app of mail met foto kunnen wij je helpen aan stomamateriaal dat wel past.”

Niet blijven rondlopen met klachten

Barbara en Annette roepen mensen met een stoma of pouch dan ook op om wél te bellen naar hun stomaverpleegkundige. Ook als je andere (gezondheids)problemen hebt: “Wacht niet en neem telefonisch contact op met jouw huisarts en/of ziekenhuis. Dan zorgen wij ervoor dat we op welke manier dan ook hulp kunt geven.”

Meer artikelen

bezoekdienst
1 augustus 2022

Heb of krijg jij een stoma of pouch? Meld je aan voor onze bezoekdienst

Als je sinds kort een stoma/pouch hebt of binnenkort krijgt, dan komt er veel op je af. De kans is...

Lees verder
0
Nieuws
Vrijwilligers gezocht! (1)
27 juli 2022

Vrijwilligers gezocht voor werkgroep Virtueel Kantoor

Wij zoeken vrijwilligers voor in de centrale werkgroep Virtueel Kantoor. Vier keer per jaar is er...

Lees verder
9
InstagramNieuws
Facebookgroep StomaPARTNERS
26 juli 2022

Word jij moderator van onze Facebookgroep StomaPARTNERS?

Enkele maanden geleden hebben wij een besloten Facebookgroep opgericht, speciaal voor partners van...

Lees verder
9
InstagramNieuws
menu