Deel dit bericht

Houd zelfzorgmiddelen in het basispakket

Zelfzorgmiddelen zoals maagzuurremmers, ORS, zouten en diarreeremmers kunnen standaard deel uit maken van de medicatie van veel mensen met een stoma of pouch. Verschillende organisaties, waaronder de Stomavereniging maken zich zorgen dat zelfzorggeneesmiddelen geen onderdeel uitmaken van de verzekerde zorg. En dit moet veranderen vindt de Stomavereniging. 

Brief aan de Vaste Kamercommissie VWS

Om de stapeling van zorgkosten te voorkomen, hebben Patiëntenfederatie Nederland en Ieder(in)  een brief gestuurd aan de Vaste Kamercommissie VWS. Deze brief is op 27 juni 2018 ingebracht bij een bespreking over vergoedingen in het basispakket in 2019. De Stomavereniging heeft ervoor gezorgd dat middelen die voor mensen met een stoma of pouch van belang zijn, zijn opgenomen in deze brief

Wat wordt er nu vergoed?

Zelfzorgmiddelen zitten nu onder voorwaarden in het verzekerde pakket.  Zo worden ORS, diarreeremmers en bepaalde vitamines onder bepaalde voorwaarden vergoed. Bekijk de precieze voorwaarden op Zorgverzekeringenwijzer.nl en zoek op ‘zelfzorgmiddelen’. Vraag altijd voor de zekerheid bij uw zorgverzekeraar na of iets vergoed wordt. 

Meer informatie

We blijven de besprekingen hierover nauwlettend volgen en informeren hierover via onze gebruikelijke kanalen. Vindt meer informatie over dit onderwerp via onderstaande links:

Meer artikelen

bezoekdienst
1 augustus 2022

Heb of krijg jij een stoma of pouch? Meld je aan voor onze bezoekdienst

Als je sinds kort een stoma/pouch hebt of binnenkort krijgt, dan komt er veel op je af. De kans is...

Lees verder
0
Nieuws
Vrijwilligers gezocht! (1)
27 juli 2022

Vrijwilligers gezocht voor werkgroep Virtueel Kantoor

Wij zoeken vrijwilligers voor in de centrale werkgroep Virtueel Kantoor. Vier keer per jaar is er...

Lees verder
9
InstagramNieuws
Facebookgroep StomaPARTNERS
26 juli 2022

Word jij moderator van onze Facebookgroep StomaPARTNERS?

Enkele maanden geleden hebben wij een besloten Facebookgroep opgericht, speciaal voor partners van...

Lees verder
9
InstagramNieuws
menu