Deel dit bericht

In het openbaar naar de wc?

Weer onbezorgd genieten op een terrasje? Dat is er voor veel mensen met een stoma of pouch nog niet bij. De Stomavereniging krijgt veel bezorgde vragen over de beschikbaarheid van openbare toiletten. En een derde van de mensen met buik- of blaasproblemen komt niet of minder buiten uit angst niet op tijd een beschikbaar toilet te vinden, blijkt uit een peiling van de Toiletalliantie.

Problemen worden groter

De openbare toiletten zijn eerder al gesloten vanwege de coronamaatregelen en blijven tot 1 juli dicht. Sinds 1 juni zijn de deuren van horecagelegenheden weer open, maar daarmee is het tekort niet opgelost. Sterker, de problemen worden vermoedelijk zelfs groter: er mogen slechts 30 man aanwezig zijn in een horecazaak. Zit alles vol? Dan mag je ook niet naar het toilet.

Actie voeren

Helaas is er nog geen oplossing voor dit schrijnende probleem. De Toiletalliantie – waar de Stomavereniging deel van uitmaakt – vraagt hiervoor aandacht en pleit voor goede (rolstoeltoegankelijke) openbare toiletten, zodat gemeenten niet meer afhankelijk zijn van horeca(ondernemers). Die oproep vindt gehoor. Verschillende gemeenten hebben mobiele toiletblokken geplaatst. Ook is er veel media-aandacht voor het nijpende gebrek aan toiletten buiten de deur:

  • Noordhollands Dagblad van 14 mei – Tekort aan toiletten is ‘mensonterend’
  • Omroep Gelderland op 18 mei – Gebrek aan openbare toiletten probleem in coronatijd
  • NOS Radio 1 (en vervolgens Radio 2 en 3FM) op 19 mei – Nu is de tijd om te investeren in zelfreinigende toiletten (luister terug tussen 7:00 en 8:00 vanaf 23:30)
  • EditieNL van 20 mei – Tekort aan openbare toiletten: ‘Wordt erger na 1 juni’
  • Pfizer, IBD, Online artikel – ‘Een toilet is een eerste levensbehoefte’

Meer artikelen

bezoekdienst
1 augustus 2022

Heb of krijg jij een stoma of pouch? Meld je aan voor onze bezoekdienst

Als je sinds kort een stoma/pouch hebt of binnenkort krijgt, dan komt er veel op je af. De kans is...

Lees verder
0
Nieuws
Vrijwilligers gezocht! (1)
27 juli 2022

Vrijwilligers gezocht voor werkgroep Virtueel Kantoor

Wij zoeken vrijwilligers voor in de centrale werkgroep Virtueel Kantoor. Vier keer per jaar is er...

Lees verder
9
InstagramNieuws
Facebookgroep StomaPARTNERS
26 juli 2022

Word jij moderator van onze Facebookgroep StomaPARTNERS?

Enkele maanden geleden hebben wij een besloten Facebookgroep opgericht, speciaal voor partners van...

Lees verder
9
InstagramNieuws
menu