Deel dit bericht

Leven met een stoma moet je leren

In 2019 gaat de Stomavereniging een Stoma Scholingsprogramma opzetten voor mensen die net een stoma hebben. Dit programma is een aanvulling op de bestaande informatie die gegeven wordt door zorgprofessionals. In het scholingsprogramma ligt de nadruk meer op hoe je kunt (leren) leven met een stoma.

Kan ik nog wel boodschappen doen?

In dit programma komen met name facetten aan bod die te maken hebben met het leven met een stoma. Van ‘kan ik nog wel boodschappen doen’ en ‘waar moet ik aan denken als ik op stap ga’ tot ‘kan ik nog wel intiem zijn na de aanleg van mijn stoma’. Dit is een aanvulling op de bestaande informatie die vooral betrekking heeft op de zorg en verzorging van een stoma.

Ervaringsdeskundigen zijn zelf docent

Het scholingsprogramma wordt gegeven door vrijwilligers die zelf een stoma hebben én door stomaverpleegkundigen. Doel is dat mensen na hun operatie veel sneller in contact komen met anderen die hetzelfde mee hebben gemaakt en dat hun zelfvertrouwen wordt vergroot.

Meer artikelen

IryPump
19 oktober 2021

B. Braun stopt met productie van artikelen voor stoma-irrigatie

Fabrikant B.Braun Medical heeft besloten te stoppen met het produceren van artikelen voor...

Lees verder
9
InstagramNieuws
typing-2558213_1920
19 oktober 2021

Gezocht: 2 enthousiaste bestuursleden

Draag jij de Stomavereniging een warm hart toe? En ben je gepassioneerd om de zorg en kwaliteit...

Lees verder
0
Nieuws
Peggy Hesseling
13 oktober 2021

‘Ik ga in de overlevingsstand’

Peggy Hesseling (37), vrijwilliger bij StomaJong, besteedt haar beperkte energie bewust. ‘Ik...

Lees verder
9
InstagramNieuwsVooruitgang
menu