Deel dit bericht

Lijmrestverwijderaars mogelijk vergoed

Onlangs oordeelde de rechtbank in Arnhem in een tussenvonnis dat lijmrestverwijderaars bij een aantal medische indicaties gekwalificeerd dienen te worden als medisch hulpmiddel. Dit zou betekenen dat zorgverzekeraars deze middelen bij bepaalde indicaties moeten vergoeden.

Hoger beroep

Het gaat om een tussenvonnis. VGZ beraad zich nog of zij gebruik maken van het hoger beroep. De Stomavereniging begrijpt dit niet. Soms hebben stomadragers lijmrestverwijderaars nodig om de stomaplak voorzichtig los te weken zodat de huid niet verder beschadigt. Dit leidt tot minder pijn, minder stomamateriaalgebruik en dus tot lagere zorgkosten en een hogere kwaliteit van leven. Via onze website en social media houden wij u op de hoogte over de uitkomsten van deze zaak.

Meer artikelen

belasting
18 februari 2020

Belasting: aftrek zorgkosten 2019

Leven met een stoma, pouch of ziekte brengt kosten met zich mee. Kosten voor medische zorg,...

Lees verder
Nieuws
Complicaties sww
18 februari 2020

Knelpuntenanalyse stoma hulpmiddelenzorg

In december 2019 vroegen we welke knelpunten worden ervaren in de stoma hulpmiddelenzorg. Maar...

Lees verder
Nieuws
vegetables-nieuiwsbericht
18 februari 2020

Heb jij ervaring met een diëtist?

Heb je voedingsadvies gekregen van een stomaverpleegkundige én / of een diëtist? Wat zijn je...

Lees verder
Nieuws
menu