Deel dit bericht

Lijmrestverwijderaars mogelijk vergoed

Onlangs oordeelde de rechtbank in Arnhem in een tussenvonnis dat lijmrestverwijderaars bij een aantal medische indicaties gekwalificeerd dienen te worden als medisch hulpmiddel. Dit zou betekenen dat zorgverzekeraars deze middelen bij bepaalde indicaties moeten vergoeden.

Hoger beroep

Het gaat om een tussenvonnis. VGZ beraad zich nog of zij gebruik maken van het hoger beroep. De Stomavereniging begrijpt dit niet. Soms hebben stomadragers lijmrestverwijderaars nodig om de stomaplak voorzichtig los te weken zodat de huid niet verder beschadigt. Dit leidt tot minder pijn, minder stomamateriaalgebruik en dus tot lagere zorgkosten en een hogere kwaliteit van leven. Via onze website en social media houden wij u op de hoogte over de uitkomsten van deze zaak.

Meer artikelen

Peggy Hesseling
13 oktober 2021

‘Ik ga in de overlevingsstand’

Peggy Hesseling (37), vrijwilliger bij StomaJong, besteedt haar beperkte energie bewust. ‘Ik...

Lees verder
9
InstagramNieuwsVooruitgang
vacature
11 oktober 2021

Gezocht: Belangenbehartiger (28 uur per week)

Ben jij op zoek naar een dynamische functie waarbinnen je op een breed en divers terrein opereert?...

Lees verder
9
InstagramNieuws
Wereld Stomadag 2021
22 september 2021

Wereld Stomadag 2021: doe je ook mee aan onze online actie?

Op zaterdag 2 oktober a.s. is het Wereld Stomadag. Deze dag kunnen we natuurlijk niet ongemerkt...

Lees verder
9
InstagramNieuws
menu