Deel dit bericht

Magazine Vooruitgang: ‘Ik schaam me niet voor mijn stoma’

De Vooruitgang van juni is verschenen! In deze editie vind je weer vele interessante artikelen, zoals:

  • Een pop als spiegel voor een kind. Leg aan een kind maar eens uit wat een stoma is. Sanne Botden, kinderchirurg in het Amalia Kinderziekenhuis in Nijmegen, vond een oplossing. Ze zou het prachtig vinden als andere ziekenhuizen het initiatief van de stomapop overnemen. Lees het interview met Sanne.
  • ‘Ik had niet gedacht dat ik me mismaakt zou voelen’. Jos van Hest en Jan ter Heide gaven begin 2020 een groot feest. Dat deden ze wel vaker, maar deze keer gaven zij hun gasten ook nog iets mee: een persoonlijk boek over een nieuw hoofdstuk in hun leven. Lees hun verhaal en download het boek Blauwe Stip.
  • Een stomabreuk, en wat nu? Parastomale hernia’s komen vaak voor, bij sommige stoma’s soms zelfs in de helft van de gevallen. Wat kun je eraan doen, en is het te voorkomen? ‘Afvallen en sporten helpen, maar dat is vaak lastig.’
  • Ik vergeet nare dingen snel. Tineke Plessen (64), vrijwilliger bij de Stomavereniging, werkte haar leven lang met kwetsbare mensen. Een stoma moet volgens haar een normaal gespreksonderwerp worden. ‘Ik maak grapjes als mijn stoma weer eens borrelt.’ Tineke heeft een stoma omdat darmkanker met uitzaaiingen dreigde.

En nog veel meer! Je kunt de Vooruitgang ook digitaal lezen op onze website.

Ook het magazine Vooruitgang ontvangen?

Als je lid bent van de Stomavereniging, ontvang je ieder kwartaal het magazine Vooruitgang thuis op de deurmat. Wil je Vooruitgang ook thuis ontvangen? Of alle artikelen digitaal lezen met een speciale inlogcode? Word dan lid van de Stomavereniging.

Welke onderwerpen mis je in Vooruitgang?

Mis je bepaalde onderwerpen in het magazine Vooruitgang? Of heb je een idee voor een leuk artikel? Of lijkt het je leuk om in de redactie te zitten? Stuur een mail naar de redactie@stomavereniging.nl en wie weet komt jouw verhaal of suggestie in Vooruitgang.

Meer artikelen

Sam Schröder gaat voor goud (Facebook-bericht (Liggend)) (1024 x 683 px)
5 juni 2023

Sam Schröder gaat voor goud op Roland Garros

Sam Schröder (23 jaar oud) is ex-darmkankerpatiënt en heeft al vele sportieve prestaties op zijn...

Lees verder
9
InstagramNieuws
Een nieuwe maand, een nieuwe volle agenda
31 mei 2023

Een nieuwe maand, een nieuwe volle agenda

Een nieuwe maand, een nieuwe agenda vol met online bijeenkomsten, activiteiten en inloopochtenden....

Lees verder
9
InstagramNieuws
Stel al je vakantievragen tijdens de chatsessie met stomaverpleegkundigen Ronald
30 mei 2023

Stel al je vragen over lekkages in de chatsessie met stomaverpleegkundige Ronald

Op woensdag 12 juli 2023 van 19.00 tot 20.00 uur organiseert de Stomavereniging een chatsessie met...

Lees verder
9
InstagramNieuws
menu