Deel dit bericht

Menzis contracteert voor 2019 vier leveranciers

Menzis heeft met ingang van 1 januari 2019 vier leveranciers voor stomamaterialen geselecteerd: MediReva, Mediq Combicare, Bosman en BENU Direct. Bent u bij Menzis verzekerd? Dan kan dit betekenen dat u niet langer onbeperkte keuzevrijheid heeft in wie uw stomamateriaal levert.

Wat betekent dit voor u?

Bent u verzekerd bij Menzis? Dan heeft u drie mogelijkheden:

  • Uw leverancier is één van de 4 gecontracteerde leveranciers
  • U kunt overstappen naar een andere leverancier
  • U kunt blijven bij de leverancier die u nu heeft

Uw leverancier is één van de 4 gecontracteerde leveranciers

Voor u verandert er niets, u hoeft niets te doen. Uw leverancier gaat door met het leveren van stomamaterialen zoals u gewend bent. Uw stomamateriaal wordt volledig vergoed.

Overstappen naar een andere leverancier

Zit u bij een andere leverancier dan de leveranciers die Menzis heeft gecontracteerd? En wilt u uw stomamateriaal volledig vergoed krijgen? Stap dan voor 1 januari 2019 over naar een van de leveranciers waar Menzis een contract mee heeft. Dat zijn:

  • MediReva
  • Mediq Combicare
  • Bosman
  • BENU Direct

Zo krijgt u uw stomamateriaal volledig vergoed uit de basisverzekering. Meer informatie over hoe u dit kunt regelen vind u op de website van Menzis.

Bij uw huidige leverancier blijven

Wilt u bij de leverancier blijven die u nu heeft? En heeft deze leverancier geen contract met Menzis?

  • Vraag bij Menzis of uw huidige leverancier mag blijven leveren.
  • Betaal eerst zelf de rekening van uw leverancier. De rekening declareert u bij Menzis.
  • U krijgt uw rekening niet helemaal vergoed.

Meer informatie over hoe u dit kunt regelen vind u op de website van Menzis.

Ik heb een naturapolis, wat betekent dit voor mij?

Heeft u een naturapolis bij Menzis? Stap dan voor 1 januari 2019 over naar een van de leveranciers waar Menzis wel een contract mee heeft. De servicemedewerkers bij Menzis helpen u graag bij de overgang naar een nieuwe leverancier. Kijk voor meer informatie op de website van Menzis.

Ik heb een restitutiepolis, wat betekent dit voor mij?

Heeft u een restitutiepolis bij Menzis? Dan kunt u bij uw huidig leverancier blijven, ondanks dat hiermee geen contract is afgesloten. Wat er verandert, is dat de rekening van uw stomamateriaal niet meer rechtstreeks gedeclareerd wordt bij Menzis. U ontvangt dus eerst zelf een rekening, die u vervolgens kunt declareren bij Menzis. In sommige gevallen kunt u gebruik maken van een ‘akte van cessie’. Informeer bij Menzis of dit mogelijk is voor u.

Andere zorgverzekeraar

U kunt er ook voor kiezen om over te stappen naar een andere zorgverzekeraar. Als deze zorgverzekeraar uw medisch leverancier heeft gecontracteerd, valt de vergoeding van uw stomamaterialen wel onder de basisverzekering. Let uiteraard wel op de kleine lettertjes! Meer informatie over zorgverzekeringen vindt u hier.

Vragen of klachten?

Heeft u de indruk dat de levering van materialen en stomahulpmiddelen niet loopt zoals u gewend bent? Geef uw ervaringen, positief of negatief, aan ons door. Ga daarvoor naar ons Meldpunt Stomamaterialen. De Stomavereniging wil samen met stomadragers zo vinger aan de pols houden om ervoor te zorgen dat goede stomazorg wordt gegarandeerd.

Meer artikelen

bezoekdienst
1 augustus 2022

Heb of krijg jij een stoma of pouch? Meld je aan voor onze bezoekdienst

Als je sinds kort een stoma/pouch hebt of binnenkort krijgt, dan komt er veel op je af. De kans is...

Lees verder
0
Nieuws
Vrijwilligers gezocht! (1)
27 juli 2022

Vrijwilligers gezocht voor werkgroep Virtueel Kantoor

Wij zoeken vrijwilligers voor in de centrale werkgroep Virtueel Kantoor. Vier keer per jaar is er...

Lees verder
9
InstagramNieuws
Facebookgroep StomaPARTNERS
26 juli 2022

Word jij moderator van onze Facebookgroep StomaPARTNERS?

Enkele maanden geleden hebben wij een besloten Facebookgroep opgericht, speciaal voor partners van...

Lees verder
9
InstagramNieuws
menu