Deel dit bericht

Vermoeidheid na darmkanker? Doe mee aan onderzoek naar gezonde leefstijl

Veel ex-darmkanker patiënten hebben last van vermoeidheid na de behandeling, en misschien geldt dit ook voor jou. Ben je wel eens moe, zonder inspanning? Lukt werken niet meer zoals vroeger, kosten sociale contacten meer moeite, of voel je je lusteloos en verdwijnen deze klachten niet door meer te rusten of te slapen? Doe dan mee aan de SoFit-studie.

Vermoeidheid na darmkanker

De SoFiT-studie onderzoekt of een leefstijlprogramma deze klachten kan helpen verminderen. 180 Dikkedarmkankerpatiënten die hun behandeling minstens zes maanden tot twee jaar geleden hebben afgerond, kunnen meedoen.

Deelnemers worden verdeeld in twee groepen. De interventiegroep krijgt zes maanden lang coaching om een gezondere leefstijl aan te leren. Kennis over gedragsverandering wordt ingezet in de coaching. De controlegroep ontvangt een gedeelte van de begeleiding pas ná de interventieperiode. De indeling van de deelnemers gebeurt op basis van loting.

Doe mee aan de SoFit-studie

Je kunt meedoen aan de SoFit-studie naar gezonde leefstijl als:

  • Je 6 tot 24 maanden geleden bent behandeld voor stadium I-III dikkedarm- of rectumkanker.
  • Je last hebt van vermoeidheid na deze behandeling.
  • Je op redelijke afstand woont van de onderzoekslokatie van de Wageningen Universiteit.

Interesse?
Neem dan contact op met het onderzoeksteam:
Email: sofit.study@wur.nl
Telefoon: 06 28 86 43 67

Meer artikelen

bezoekdienst
1 augustus 2022

Heb of krijg jij een stoma of pouch? Meld je aan voor onze bezoekdienst

Als je sinds kort een stoma/pouch hebt of binnenkort krijgt, dan komt er veel op je af. De kans is...

Lees verder
0
Nieuws
Vrijwilligers gezocht! (1)
27 juli 2022

Vrijwilligers gezocht voor werkgroep Virtueel Kantoor

Wij zoeken vrijwilligers voor in de centrale werkgroep Virtueel Kantoor. Vier keer per jaar is er...

Lees verder
9
InstagramNieuws
Facebookgroep StomaPARTNERS
26 juli 2022

Word jij moderator van onze Facebookgroep StomaPARTNERS?

Enkele maanden geleden hebben wij een besloten Facebookgroep opgericht, speciaal voor partners van...

Lees verder
9
InstagramNieuws
menu