Deel dit bericht

Stem nu op StoMakker voor de Klokhuis Wetenschapsprijs

We hebben leuk nieuws! Het onderzoek StoMakker is door naar de top 10 van de Klokhuis Wetenschapsprijs! Stem jij ook op ons? 

Goede voorlichting en begeleiding is voor kinderen erg belangrijk om te leren omgaan met een stoma. Momenteel is er voor jonge kinderen nauwelijks (digitaal) voorlichtingsmateriaal beschikbaar. Er is weinig informatie over hoe het is om een stoma te hebben voor kinderen zelf. En wát er is, is niet afgestemd op leeftijd.

Daarom ontwikkelde Amsterdam UMC samen met ervaringsdeskundigen, stomaverpleegkundigen, artsen, patiëntenverenigingen én kinderen dit bijzondere hulpmiddel: de app StoMakker, waarmee kinderen al gamend beter leren omgaan met hun stoma. Gamend inderdaad, want zo kan de informatie optimaal aangepast worden aan de leeftijd- en belevingswereld van het kind. Je kunt de de Stomakker app downloaden in de App Store en de Google Play Store op je smartphone of tablet.

Uit 81 inzendingen, afkomstig van universiteiten, hogescholen en umc’s in Nederland, zijn tien onderzoeken genomineerd die kans maken op de Klokhuis Wetenschapsprijs. De prijs richt zich op wetenschappelijk onderzoek, dat relevant en interessant is voor kinderen op de basisschool. De Klokhuis Wetenschapsprijs wordt uitgereikt op zondag 19 maart 2023 tijdens wetenschapsfilmfestival InScience in Nijmegen.

Je kunt vanaf nu stemmen op je favoriete onderzoek en we zouden het natuurlijk erg leuk vinden als je om de Stomakker zou stemmen! 

Breng hier je stem uit

Bekijk hieronder de video met de genomineerden: 

Bekijk hieronder de video over de Stomakker:

Meer artikelen

124
Sam Schröder gaat voor goud (Facebook-bericht (Liggend)) (1024 x 683 px)
5 juni 2023

Sam Schröder gaat voor goud op Roland Garros

Sam Schröder (23 jaar oud) is ex-darmkankerpatiënt en heeft al vele sportieve prestaties op zijn...

Lees verder
9
InstagramNieuws
Een nieuwe maand, een nieuwe volle agenda
31 mei 2023

Een nieuwe maand, een nieuwe volle agenda

Een nieuwe maand, een nieuwe agenda vol met online bijeenkomsten, activiteiten en inloopochtenden....

Lees verder
9
InstagramNieuws
Stel al je vakantievragen tijdens de chatsessie met stomaverpleegkundigen Ronald
30 mei 2023

Stel al je vragen over lekkages in de chatsessie met stomaverpleegkundige Ronald

Op woensdag 12 juli 2023 van 19.00 tot 20.00 uur organiseert de Stomavereniging een chatsessie met...

Lees verder
9
InstagramNieuws
menu