Deel dit bericht

Terugblik Wereld Stomadag 2018

Zaterdag 6 oktober 2018 werd op Wereld Stomadag wereldwijd stilgestaan bij het hebben van een stoma. Het thema van deze driejaarlijkse dag was ‘Speaking out, changes lives’: verander je leven door erover te praten. De Stomavereniging vroeg mensen met een stoma hun persoonlijke verhalen op te sturen. We ontvingen vele anekdotes en verhalen en prachtige foto’s. Deze verhalen heeft de Stomavereniging op 6 oktober gedeeld met #WOD2018, #WereldStomadag en #WorldOstomyday.  

Herkenning en respect

Uit de reacties, onder meer op Facebook, bleek hoe fijn mensen het vinden om ervaringen van andere stomadragers te lezen. Er was veel herkenning en respect voor de vele verhalen. De verhalen werden vele malen geliked en gedeeld. In onze Vooruitgang in december worden enkele verhalen van Wereld Stomadag gepubliceerd. Alle ingezonden verhalen staan op onze website. Of lees het persbericht.   

Libelle

Ook door andere media werd veel aandacht besteed aan Wereld Stomadag. Zo heeft de Libelle online een interview met stomaverpleegkundige Chindy Kross gepubliceerd en het verhaal van Esther (31), oprichtster van de Facebookgroep ‘Sex(y) met stoma’

Meer artikelen

Peggy Hesseling
13 oktober 2021

‘Ik ga in de overlevingsstand’

Peggy Hesseling (37), vrijwilliger bij StomaJong, besteedt haar beperkte energie bewust. ‘Ik...

Lees verder
9
InstagramNieuwsVooruitgang
vacature
11 oktober 2021

Gezocht: Belangenbehartiger (28 uur per week)

Ben jij op zoek naar een dynamische functie waarbinnen je op een breed en divers terrein opereert?...

Lees verder
9
InstagramNieuws
Wereld Stomadag 2021
22 september 2021

Wereld Stomadag 2021: doe je ook mee aan onze online actie?

Op zaterdag 2 oktober a.s. is het Wereld Stomadag. Deze dag kunnen we natuurlijk niet ongemerkt...

Lees verder
9
InstagramNieuws
menu