Deel dit bericht

Trainers gezocht voor de stomatraining

Leven met een stoma of pouch moet je leren. Daarom heeft de Stomavereniging een stomascholingsprogramma ontwikkeld voor mensen die net een stoma of pouch hebben. De stomatraining is een aantal keer gegeven door ervaren vrijwilligers en wegens groot succes willen we de training op meer plekken door het hele land gaan geven. Daarom zijn wij hard op zoek naar nieuwe trainers!

“Het is een prachtig kant en klaar trainingsconcept. Daarnaast is het een prachtige kans voor beginnende stomadragers om weer snel in hun eigen kracht te komen en de kwaliteit van leven hierdoor vergroot.” – Stomatrainer Irene

Meld je aan als trainer

Lijkt jou het leuk om mensen die nog maar net een stoma hebben op weg te helpen? Heb jij je weg gevonden in het leven met een stoma én vind je het leuk om anderen daarbij te helpen? Neem dan contact op met Irene Haj Mohammad via: i.hajmohammad@stomavereniging.nl. Zij vertelt je graag meer over de training en hoe jij jezelf als trainer eventueel verder kunt ontwikkelen. Je hoeft dus geen ervaren trainer te zijn.

Drie vragen aan stomatrainer Heiko

Drie vragen aan Heiko Lesterhuis, vrijwilliger bij de Stomavereniging, over de Stomatraining ‘Een stoma of pouch, en nu?’

  • Wat houdt de stomatraining in?

‘De training is voor mensen die pas een maand of twee een stoma of pouch hebben. Dan komt er veel op je af, het is ingrijpend. In een groep van maximaal tien deelnemers praten we over allerlei zaken waar je in het dagelijks leven mee te maken krijgt. Over eten, of werken. Of je wilt graag sporten, maar hoe dan? En kun je op vakantie, mag je vliegen als je een stoma hebt? De training bestaat uit drie bijeenkomsten. Bij de tweede bijeenkomst is er een stomaverpleegkundige om vragen over de medische of technische kant van een stoma te beantwoorden.’

  • Wat is de kracht van deze training?

‘Het is fijn om andere mensen met een stoma te ontmoeten. Om ervaringen te delen, je verhaal te doen. Er is ruimte voor emoties en het is goed om te merken dat je niet alleen staat. Daarnaast hebben de trainers veel ervaring. Zelf heb ik al 27 jaar een stoma. Met deze training helpen we mensen echt op weg. Ik zie dat ze meer vertrouwen krijgen. Ze hebben na de training handvatten om verder te kunnen met hun leven.’

  • Waar kun je je aanmelden?

‘De training wordt op dit moment gegeven in HMC Antoniushove in Leidschendam, en aanmelden gaat via de stomaverpleegkundige daar. Maar ook in de andere regio’s start de Stomavereniging met ‘Een stoma of pouch, en nu?’

Meer artikelen

134
Kom je ook naar onze regionale Stomadagen dit najaar?
3 oktober 2023

Kom je naar onze regionale Stomadagen in Leiden en Eindhoven dit najaar?

Deze herfst organiseren we weer onze gezellige en informatieve regionale Stomadagen. Je bent van...

Lees verder
9
InstagramNieuws
Lees nu ‘Onbegrensd’
1 oktober 2023

Lees nu ‘Onbegrensd’

‘Een stoma, dat is toch iets voor oude mensen?’. Of: ‘Bah, wat vies!’ Wie een stoma...

Lees verder
9
InstagramNieuws
‘In Amerika werd ik opgepakt, ze zagen me aan voor een drugskoerier’
27 september 2023

‘In Amerika werd ik opgepakt, ze zagen me aan voor een drugskoerier’

Elf jaar geleden kreeg Dominique Frantzen (40) een stoma. Na jaren vol pijn en ongemak was dit...

Lees verder
9
InstagramNieuws
menu