Deel dit bericht

Trainers gezocht voor de stomatraining

Leven met een stoma of pouch moet je leren. Daarom heeft de Stomavereniging een stomascholingsprogramma ontwikkeld voor mensen die net een stoma of pouch hebben. De stomatraining is een aantal keer gegeven door ervaren vrijwilligers en wegens groot succes willen we de training op meer plekken door het hele land gaan geven. Daarom zijn wij hard op zoek naar nieuwe trainers!

“Het is een prachtig kant en klaar trainingsconcept. Daarnaast is het een prachtige kans voor beginnende stomadragers om weer snel in hun eigen kracht te komen en de kwaliteit van leven hierdoor vergroot.” – Stomatrainer Irene

Meld je aan als trainer

Lijkt jou het leuk om mensen die nog maar net een stoma hebben op weg te helpen? Heb jij je weg gevonden in het leven met een stoma én vind je het leuk om anderen daarbij te helpen? Neem dan contact op met Irene Haj Mohammad via: i.hajmohammad@stomavereniging.nl. Zij vertelt je graag meer over de training en hoe jij jezelf als trainer eventueel verder kunt ontwikkelen. Je hoeft dus geen ervaren trainer te zijn.

Drie vragen aan stomatrainer Heiko

Drie vragen aan Heiko Lesterhuis, vrijwilliger bij de Stomavereniging, over de Stomatraining ‘Een stoma of pouch, en nu?’

  • Wat houdt de stomatraining in?

‘De training is voor mensen die pas een maand of twee een stoma of pouch hebben. Dan komt er veel op je af, het is ingrijpend. In een groep van maximaal tien deelnemers praten we over allerlei zaken waar je in het dagelijks leven mee te maken krijgt. Over eten, of werken. Of je wilt graag sporten, maar hoe dan? En kun je op vakantie, mag je vliegen als je een stoma hebt? De training bestaat uit drie bijeenkomsten. Bij de tweede bijeenkomst is er een stomaverpleegkundige om vragen over de medische of technische kant van een stoma te beantwoorden.’

  • Wat is de kracht van deze training?

‘Het is fijn om andere mensen met een stoma te ontmoeten. Om ervaringen te delen, je verhaal te doen. Er is ruimte voor emoties en het is goed om te merken dat je niet alleen staat. Daarnaast hebben de trainers veel ervaring. Zelf heb ik al 27 jaar een stoma. Met deze training helpen we mensen echt op weg. Ik zie dat ze meer vertrouwen krijgen. Ze hebben na de training handvatten om verder te kunnen met hun leven.’

  • Waar kun je je aanmelden?

‘De training wordt op dit moment gegeven in HMC Antoniushove in Leidschendam, en aanmelden gaat via de stomaverpleegkundige daar. Maar ook in de andere regio’s start de Stomavereniging met ‘Een stoma of pouch, en nu?’

Meer artikelen

134
Pieter Grimbergen
22 maart 2023

Bijzonder mooi gebaar

Coach, auteur én ileo-stomadrager Pieter Grimbergen bracht het boek 'Ben je nou helemaal van God...

Lees verder
0
Nieuws
Vakantie
14 maart 2023

Stel al je vakantievragen tijdens de chatsessie op 12 april

Op woensdagavond 12 april 2023 van 19.00 tot 20.00 uur organiseert de Stomavereniging een...

Lees verder
9
InstagramNieuws
1 maart 2023

‘Het liefst ga ik tot het gaatje’

Agmaja Kolman (57) is sinds haar 25e rolstoelafhankelijk, maar noemt zichzelf een sportvrouw in...

Lees verder
9
InstagramNieuws
menu