Deel dit bericht

Vrijwilligers gezocht voor lokale lobby voor meer toiletten

Er moeten meer openbare of opengestelde toiletten komen in Nederland. Daar maakt de Stomavereniging zich samen met de Toiletalliantie hard voor in het project www.waarkaniknaardewc.nl. Inmiddels hebben zich veertien patiënten- en belangenverenigingen aangesloten bij de Toiletalliantie.

Vrijwilligers gezocht!

De Stomavereniging zoekt actievelingen die zich gaan inzetten voor de lobby in gemeenten en regio’s voor meer openbare toiletten of opengestelde toiletten. In de toekomst worden de lobbyactiviteiten uitgebreid naar andere onderwerpen die voor de Stomavereniging belangrijk zijn.

Wat vragen we?

  • •Je vindt het onderwerp belangrijk en kunt je goed inleven in de standpunten, belangen en waarden van je gesprekspartners, en daarop de voordelen van meer openbare (of opengestelde) toiletten laten aansluiten
  • Je voelt je op je gemak bij verschillende gesprekspartners, zoals ambtenaren, wethouders, raadsleden, vertegenwoordigers van andere verenigingen en pers. En je hebt wisselend een paar uur per week tijd om met hen te spreken
  • Je kunt overtuigend je eigen ervaringen en ervaringen van anderen met het tekort aan toiletten delen, zonder dat het té emotioneel wordt
  • Je bent geïnteresseerd in hoe de gemeente werkt en bent bereid een training over lobbyen en lokale politiek te volgen
  • Je vindt het leuk om andere organisaties met hetzelfde doel (meer openbare en/of opengestelde toiletten) op te zoeken en met hen samen te werken

Wat bieden we?

  • De mogelijkheid om bij te dragen aan een Nederland waarin ook stomadragers en buikpatiënten volledig kunnen meedoen
  • Ondersteuning vanuit de Stomavereniging: je staat er niet alleen voor en kan altijd terecht met vragen bij de andere vrijwilligers en het landelijk bureau
  • Een training verzorgd door de Toiletalliantie, een handreiking ‘Lokale Lobby’, een stappenplan ‘Hoe krijg ik als gemeente meer openbare en opengestelde toiletten?’, factsheets, een position paper en praktijkvoorbeelden die je in je gesprekken kunt meenemen

Is dit iets voor jou?

Stuur een mail naar: info@stomavereniging.nl met als onderwerp: toiletalliantie

Meer artikelen

belasting
18 februari 2020

Belasting: aftrek zorgkosten 2019

Leven met een stoma, pouch of ziekte brengt kosten met zich mee. Kosten voor medische zorg,...

Lees verder
Nieuws
Complicaties sww
18 februari 2020

Knelpuntenanalyse stoma hulpmiddelenzorg

In december 2019 vroegen we welke knelpunten worden ervaren in de stoma hulpmiddelenzorg. Maar...

Lees verder
Nieuws
vegetables-nieuiwsbericht
18 februari 2020

Heb jij ervaring met een diëtist?

Heb je voedingsadvies gekregen van een stomaverpleegkundige én / of een diëtist? Wat zijn je...

Lees verder
Nieuws
menu