Deel dit bericht

Wereld Stomadag 6 oktober

Zaterdag 6 oktober 2018 is het Wereld Stomadag. Het thema is ‘Speaking out, changes lives’: verander je leven door erover te praten. In de aanloop naar deze dag heeft de Stomavereniging stomadragers gevraagd hoe het is om te leven met een stoma. Dit heeft een serie persoonlijke en aangrijpende verhalen opgeleverd. De Stomavereniging deelt deze ervaringen op Wereld Stomadag met #WOD2018, #WereldStomadag en #WorldOstomyDay. Doe je mee?

Ervaringen

Uit de verhalen blijkt dat mensen het niet altijd makkelijk vinden om over hun stoma of pouch te praten. Ze zijn bang dat anderen het eng, vies of onaantrekkelijk vinden. In de praktijk vallen de reacties gelukkig mee. Wel is er veel onbekendheid over het leven met een stoma of pouch. Een greep uit de verhalen:

  • Mijn familie heeft er meer moeite mee dan ik. Als mijn stoma geluiden maakt, trekken ze een vies gezicht. – Marijke
  • Ik ben 23 en heb altijd al een stoma gehad. Toen ik jong was, zeiden kinderen hardop dat ze het vies vonden. Nu hebben leeftijdgenoten meer interesse en begrip. Het valt mij op dat veel mensen denken dat het erger is dan het werkelijk is.´- Soraya
  • Hoewel ik vaak pijn heb en in het ziekenhuis lig, probeer ik me door niemand te laten beperken. Alles uit het leven halen wat erin zit, dat is mijn motto. Dat mensen daarbij soms gek kijken als ze mijn stoma en littekens zien, doet me niet veel. Kijk maar, denk ik dan, ik heb dit omdat ik nog leef.- Kelly
  • Tuurlijk zijn er ook minder leuke kanten aan een stoma. Lekkages, hoge nood, maar bovenal levert het kwaliteit van leven. – Leanne

Veel mensen weten niet wat een stoma is

Door ervaringen te delen wil de Stomavereniging een stem geven aan alle mensen met een stoma of pouch en het taboe doorbreken. Dankzij hun stoma zijn zij nog in leven of hebben zij niet langer last van vreselijke pijnen. De Stomavereniging deelt op Wereld Stomadag verhalen die mensen met een stoma of pouch zelf hebben ingestuurd met #WOD2018. Alle ingezonden verhalen staan op onze website. Of lees het persbericht.

Meer artikelen

Peggy Hesseling
13 oktober 2021

‘Ik ga in de overlevingsstand’

Peggy Hesseling (37), vrijwilliger bij StomaJong, besteedt haar beperkte energie bewust. ‘Ik...

Lees verder
9
InstagramNieuwsVooruitgang
vacature
11 oktober 2021

Gezocht: Belangenbehartiger (28 uur per week)

Ben jij op zoek naar een dynamische functie waarbinnen je op een breed en divers terrein opereert?...

Lees verder
9
InstagramNieuws
Wereld Stomadag 2021
22 september 2021

Wereld Stomadag 2021: doe je ook mee aan onze online actie?

Op zaterdag 2 oktober a.s. is het Wereld Stomadag. Deze dag kunnen we natuurlijk niet ongemerkt...

Lees verder
9
InstagramNieuws
menu