Deel dit bericht

Zo werkt goede stomazorg

Artsen, de adviseur kwaliteit, de manager poliklinieken, de stomaconsulenten en de Stomavereniging hebben samengewerkt aan het verbeteren van de stomazorg in het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC). Verbetering van de stomazorg, dat was het doel. En dat doel is bereikt: “Patiënten krijgen betere informatie en de stomaconsulenten zijn vaker bereikbaar”, zegt Christel van Batenburg, beleidsmedewerker van de Stomavereniging in een film die op 26 november werd gebruikt als inspirerend voorbeeld hoe je samen de zorg beter kunt maken.

Het congres werd georganiseerd door NFK, waar de Stomavereniging bij aangesloten is. De afgelopen jaren is er aan verschillende kwaliteitsverbetertrajecten gewerkt.

Meer inspirerende voorbeelden?

NFK heeft een boek uitgebracht met inspirerende voorbeelden van hoe je samen de zorg kunt verbeteren. In dit boek is ook aandacht voor de bezoekdienst van van de Stomavereniging. Carlijn Willemstijn (voorzitter StomaJONG) zegt: “Een stoma krijgen is heftig. Het kost tijd om dat te accepteren. Een bezoekdienst waarbij iemand met dezelfde ervaring langskomt, kan het verschil maken”.

Meer artikelen

bezoekdienst
1 augustus 2022

Heb of krijg jij een stoma of pouch? Meld je aan voor onze bezoekdienst

Als je sinds kort een stoma/pouch hebt of binnenkort krijgt, dan komt er veel op je af. De kans is...

Lees verder
0
Nieuws
Vrijwilligers gezocht! (1)
27 juli 2022

Vrijwilligers gezocht voor werkgroep Virtueel Kantoor

Wij zoeken vrijwilligers voor in de centrale werkgroep Virtueel Kantoor. Vier keer per jaar is er...

Lees verder
9
InstagramNieuws
Facebookgroep StomaPARTNERS
26 juli 2022

Word jij moderator van onze Facebookgroep StomaPARTNERS?

Enkele maanden geleden hebben wij een besloten Facebookgroep opgericht, speciaal voor partners van...

Lees verder
9
InstagramNieuws
menu