Deel dit bericht

Zo werkt goede stomazorg

Artsen, de adviseur kwaliteit, de manager poliklinieken, de stomaconsulenten en de Stomavereniging hebben samengewerkt aan het verbeteren van de stomazorg in het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC). Verbetering van de stomazorg, dat was het doel. En dat doel is bereikt: “Patiënten krijgen betere informatie en de stomaconsulenten zijn vaker bereikbaar”, zegt Christel van Batenburg, beleidsmedewerker van de Stomavereniging in een film die op 26 november werd gebruikt als inspirerend voorbeeld hoe je samen de zorg beter kunt maken.

Het congres werd georganiseerd door NFK, waar de Stomavereniging bij aangesloten is. De afgelopen jaren is er aan verschillende kwaliteitsverbetertrajecten gewerkt.

Meer inspirerende voorbeelden?

NFK heeft een boek uitgebracht met inspirerende voorbeelden van hoe je samen de zorg kunt verbeteren. In dit boek is ook aandacht voor de bezoekdienst van van de Stomavereniging. Carlijn Willemstijn (voorzitter StomaJONG) zegt: “Een stoma krijgen is heftig. Het kost tijd om dat te accepteren. Een bezoekdienst waarbij iemand met dezelfde ervaring langskomt, kan het verschil maken”.

Meer artikelen

Peggy Hesseling
13 oktober 2021

‘Ik ga in de overlevingsstand’

Peggy Hesseling (37), vrijwilliger bij StomaJong, besteedt haar beperkte energie bewust. ‘Ik...

Lees verder
9
InstagramNieuwsVooruitgang
vacature
11 oktober 2021

Gezocht: Belangenbehartiger (28 uur per week)

Ben jij op zoek naar een dynamische functie waarbinnen je op een breed en divers terrein opereert?...

Lees verder
9
InstagramNieuws
Wereld Stomadag 2021
22 september 2021

Wereld Stomadag 2021: doe je ook mee aan onze online actie?

Op zaterdag 2 oktober a.s. is het Wereld Stomadag. Deze dag kunnen we natuurlijk niet ongemerkt...

Lees verder
9
InstagramNieuws
menu