Deel dit bericht

Resultaten knelpuntenanalyse stoma hulpmiddelenzorg

Het Platform Stoma Hulpmiddelen onderzocht welke knelpunten er zijn bij het functioneringsgericht voorschrijven van stoma hulpmiddelen. Waar lopen stomaverpleegkundigen, leveranciers, fabrikanten, stomadragers en zorgverzekeraars in de praktijk tegenaan, ondanks de gemaakte afspraken? Maar liefst 79 stomaverpleegkundigen deden mee aan het onderzoek.

Onvoldoende kennis stomahulpmiddelen

Op allerlei vlakken worden knelpunten ervaren. Meer dan 50% van de stomaverpleegkundigen ervaart een gebrek aan kennis over stomahulpmiddelen bij de zorgverzekeraar en onduidelijkheid over vergoedingen. Ook leveren leveranciers soms ander materiaal dan voorgeschreven door de stomaverpleegkundige. Verder blijkt uit het onderzoek dat stomaverpleegkundigen soms onvoldoende kennis hebben over de verschillende producteigenschappen en materialen.

Dat laatste is begrijpelijk. Het (digitale) protocol en de scholing komen begin volgend jaar pas beschikbaar. En is er meer werk aan de winkel: Zorgverzekeraars Nederland gaat samen met vertegenwoordigers van het platform in gesprek om duidelijker te krijgen waar het precies misgaat, en wat zij als zorgverzekeraar anders kunnen doen.

Lees hier het volledige rapport

Meer artikelen

Peggy Hesseling
13 oktober 2021

‘Ik ga in de overlevingsstand’

Peggy Hesseling (37), vrijwilliger bij StomaJong, besteedt haar beperkte energie bewust. ‘Ik...

Lees verder
9
InstagramNieuwsVooruitgang
vacature
11 oktober 2021

Gezocht: Belangenbehartiger (28 uur per week)

Ben jij op zoek naar een dynamische functie waarbinnen je op een breed en divers terrein opereert?...

Lees verder
9
InstagramNieuws
Wereld Stomadag 2021
22 september 2021

Wereld Stomadag 2021: doe je ook mee aan onze online actie?

Op zaterdag 2 oktober a.s. is het Wereld Stomadag. Deze dag kunnen we natuurlijk niet ongemerkt...

Lees verder
9
InstagramNieuws
menu