De Stomavereniging heeft niet alleen een nieuwe voorzitter maar ook een nieuwe directeur. Jan Hobbelen wil dat mensen met een stoma of pouch zo optimaal mogelijk kunnen functioneren. ‘Op naar de regio, waar het allemaal gebeurt.’

Toen ik voor mijn eerste gesprekken bij de Stomavereniging kwam, viel me een aantal dingen op. Allereerst de bevlogenheid van de mensen die er werken. Zij zetten zich met hart en ziel in voor mensen met een stoma of een pouch, en dat is mooi om te zien. Ten tweede, en dat is niet overal zo in de wereld van de patiëntenverenigingen, is de organisatie goed op orde. Neem alleen al het strategisch beleidsplan, dat er prima uitziet. Of het grote aantal vrijwilligers, die zo belangrijk zijn om ons werk echt goed te kunnen doen. De Stomavereniging is al met al een professionele organisatie. Die stap is gezet de afgelopen jaren. Ik wil dat graag verder uitbouwen.’ Dat zegt Jan Hobbelen, de nieuwe directeur van de Stomavereniging. Op 10 februari ging hij aan de slag als opvolger van interimdirecteur Hans Sureveen. Jan Hobbelen heeft een brede achtergrond in de zorg. Hij was onder meer manager inkoop bij een grote zorgverzekeraar, waar hij aandacht had voor vernieuwende initiatieven zoals een sportkamp voor kinderen met diabetes.

Chronische pijn

Daarna werkte hij in een andere sector, als directeur van twee dochterbedrijven bij een arbo-dienstverlener. Hier was zijn doel het inzetbaar houden van werknemers. Zo zette hij het bedrijf BeLife op voor de revalidatie en participatie van mensen met chronische pijn en vermoeidheid. ‘Meedoen in de maatschappij is voor iedereen belangrijk en heeft een bewezen positief effect op je gezondheid. We kozen voor een slimme manier van diagnose stellen, helemaal op de patiënt gericht.’ De gedachte achter het werk van Jan: in ieder mens schuilt een krachtig potentieel. ‘De kunst is om dat tot volledige bloei te laten komen. Soms heb je te maken met tegenslag en ziekte. Juist dan is het belangrijk dat je snel en zonder gedoe wordt geholpen. Wij lieten cliënten langskomen en lichtten ze in één dag helemaal door, zowel fysiek als mentaal. Daarna begonnen we direct met de revalidatie en re-integratie. Snel en efficiënt.’

Alternatieve geldstromen

Op een vergelijkbare manier wil Jan Hobbelen zijn nieuwe functie bij de Stomavereniging invullen. ‘Wat ik wil bereiken, is dat de organisatie nog beter gaat functioneren. We kunnen bijvoorbeeld nauwer samenwerken met partners in de keten. We kunnen ook kijken naar alternatieve geldstromen. Er is winst te boeken bij het werven van nieuwe leden, want nog lang niet iedereen die in aanmerking komt, is ook lid. Terwijl we zoveel te bieden hebben. ‘Maar wat ik misschien nog wel het belangrijkste vind: mensen met een stoma of een pouch en hun naasten ondersteunen om zo optimaal mogelijk te functioneren. Je leven kunnen inrichten zoals jij dat wilt. Dat betekent voor ons een actieve houding. Op pad gaan, vooral naar de regio, waar het allemaal gebeurt. Actief en naar buiten gericht, dat zijn trefwoorden. Ondernemend en efficiënt, maar zonder de bevlogenheid uit het oog te verliezen. Ik weet zeker dat dat kan, en ik heb er enorm veel zin in!’

Tekst Bert Bukman Beeld Joris Aben

Tags:
  • Deel dit bericht via