Wil jij het verschil maken voor mensen met een stoma, pouch of darmkanker?  

Ga dan voor een stage bij de Stichting Darmkanker en de Stomavereniging!  
Deze twee ambitieuze patiëntenorganisaties zetten zich in voor mensen die door ziekte ongevraagd moeten dealen met ingrijpende veranderingen in hun lijf en leven.  
Voor alle mensen met een stoma (dat zijn er 40.000 in Nederland) en mensen die leven met darmkanker of de gevolgen ervan (meer dan 80.000 mensen) willen wij het dagelijks leven beter maken. We maken ons er op verschillende manier hard voor dat zij de zorg, behandeling en informatie krijgen die zij nodig hebben om mee te beslissen over hun behandeling, hun werk weer op te pakken en zoveel mogelijk te genieten van het leven. 

Daarin kun jij als content creator veel betekenen: 

 • Je denkt mee over effectieve strategieën om onze doelgroepen nog beter te bereiken: hoe vergroten wij onze impact?  
 • Je levert ideeën aan voor de contentkalender en onze magazines 
 • Je creëert content voor onze social mediakanalen 
 • Je schrijft nieuwsberichten voor onze websites en nieuwsbrieven en helpt mee beide sites te verbeteren 
 • Je doet interviews en schrijft artikelen voor onze magazines Vooruitgang en Voor elkaar 
 • Je organiseert een fotoshoot met onze achterban in samenwerking met een fotograaf 
 • Ook help je acties en campagnes (mee)bedenken en uitvoeren om donateurs en leden te werven 
 • Daarnaast help je met het promoten van events zoals webinars, landelijke Stomadagen en awareness campagnes (soms met samenwerkingspartners zoals de Maag Lever Darm Stichting en KWF Kankerbestrijding) 

N.B. Je kunt zelf aangeven waarop je je focus wilt leggen binnen deze stage. 

Wij bieden: 

 • Een waanzinnig veelzijdige stage. We hebben verschillende doelgroepen die we op verschillende manieren bereiken. Zowel online als in print; met socials, websites, magazines, nieuwsbrieven en brochures 
 • Je krijgt veel ruimte je te ontwikkelen onder goede begeleiding  
 • Je werkt samen in een klein, dynamisch en professioneel team op de afdeling communicatie 
 • Je krijgt een stagevergoeding conform de CAO Sociaal Werk. Voor een HBO-student komt dit neer op een vergoeding van € 420 bruto per maand voor een fulltime stage. 

Wat vragen wij van jou? We vinden het belangrijk dat je: 
 

 • Een praktisch ingestelde aanpakker bent 
 • Een prettige, toegankelijke schrijfstijl hebt  
 • Communicatief vaardig bent  
 • Een mensen-mens bent en graag samenwerkt 

 
Dynamisch Utrecht  
De Stomavereniging en de nog jonge Stichting Darmkanker werken samen met 170 vrijwilligers, die zich verspreid over het hele land inzetten voor onze gezamenlijke doelen. Het landelijk bureau waar jij straks stage loopt, bevindt zich in Utrecht en telt 7 collega’s voor jou. 

Zin gekregen? Solliciteer! 
We kijken uit naar jouw mail waarin je je aan ons voorstelt en toelicht waarom jij je wilt inzetten voor onze organisaties. Stuur hem naar Masja Volders, m.volders@stomavereniging.nl voor 7 januari. Dan plannen we een kennismakingsgesprek in!  

Tags: stage vacature
 • Deel dit bericht via