Vandaag is het Wereld PDS dag. Mensen met het Prikkelbaar Darm Syndroom (PDS) hebben vaak dagelijks last van hun buik en darmen en dat heeft heel veel gevolgen voor hun leven.

In het kader van Wereld PDS dag lanceerde MLDS deze week de driedelige docu-serie ‘Mooie Meisjes Poepen Niet’. StomaJONG-vrijwilliger Emily was bij de première! Deze mooie, intieme én belangrijke serie kun je nu bekijken via onderstaande link.

Documentairemaakster Sanne Savelsbergh heeft zelf het Prikkelbare Darm Syndroom en volgt in deze serie zeven jonge vrouwen met een spijsverteringsziekte, zoals de Ziekte van Crohn, Colitis of een stoma. “Als ik het deelde met andere vrouwen, hoorde ik zo vaak dat ze dezelfde klachten hadden, maar dat ze zich – net als ik – schaamden. Toen dacht ik: als er zoveel vrouwen met deze schaamte leven, moet er iets gebeuren om dit taboe te doorbreken.”

Tags:
  • Deel dit bericht via