Deel dit bericht

Kijk hier nog eens naar de presentatie Eet Je Fit

Kun je alles eten met een stoma? Jazeker, maar het is goed om op een aantal zaken te letten. Voedingsdeskundige Arnica gaf tijdens de regionale Stomadagen een geweldige presentatie over voeding. Hoe voorkom je winderigheid? Een verstopping? Sterk geurende ontlasting? 

Het is bij een stoma aan te raden dat je extra goed op je voeding let. Bij bijvoorbeeld een ileostoma ontbreekt de dikke darm, waardoor de ontlasting veel dunner is. Voldoende water en voldoende zout zijn dan essentieel. De basis is altijd de Schijf van Vijf, maar: het is zeker niet ‘one size fits it all’. Een goed overleg met je diëtist is altijd een grote aanrader. 

De presentatie van Arnica heet Eet je Fit en je kunt deze hier nog eens teruglezen.

Meer artikelen

66
mari van vliet
2 december 2022

‘Morgen is er weer een dag. Dat is mijn devies’

‘Ik ben al bijna een halve eeuw ziek. Het begon op m’n achttiende, toen ik met vrienden op...

Lees verder
9
InstagramNieuws
Yvonne Kreule 2
22 november 2022

Mijn leven is als een cadeautje

Hoho, rustig aan, krijgt ze vaak te horen. Yvonne Kreule (60) rent door het leven. Ze mag dan een...

Lees verder
9
InstagramNieuws
Souhalia Behar
9 november 2022

’s Avonds in bed huilde ik vaak

Anderhalf jaar geleden kreeg Souhaila Behar een ileostoma. Verschrikkelijk vond ze dat. ‘Hoe...

Lees verder
9
Instagram
menu