Deel dit bericht

Kijk hier nog eens naar de presentatie Eet Je Fit

Kun je alles eten met een stoma? Jazeker, maar het is goed om op een aantal zaken te letten. Voedingsdeskundige Arnica gaf tijdens de regionale Stomadagen een geweldige presentatie over voeding. Hoe voorkom je winderigheid? Een verstopping? Sterk geurende ontlasting? 

Het is bij een stoma aan te raden dat je extra goed op je voeding let. Bij bijvoorbeeld een ileostoma ontbreekt de dikke darm, waardoor de ontlasting veel dunner is. Voldoende water en voldoende zout zijn dan essentieel. De basis is altijd de Schijf van Vijf, maar: het is zeker niet ‘one size fits it all’. Een goed overleg met je diëtist is altijd een grote aanrader. 

De presentatie van Arnica heet Eet je Fit en je kunt deze hier nog eens teruglezen.

Meer artikelen

66
Een nieuwe maand, een nieuwe volle agenda
31 mei 2023

Een nieuwe maand, een nieuwe volle agenda

Een nieuwe maand, een nieuwe agenda vol met online bijeenkomsten, activiteiten en inloopochtenden....

Lees verder
9
InstagramNieuws
Stel al je vakantievragen tijdens de chatsessie met stomaverpleegkundigen Ronald
30 mei 2023

Stel al je vragen over lekkages in de chatsessie met stomaverpleegkundige Ronald

Op woensdag 12 juli 2023 van 19.00 tot 20.00 uur organiseert de Stomavereniging een chatsessie met...

Lees verder
9
InstagramNieuws
Stoma Event
23 mei 2023

Schrijf je nu in voor het Stoma Event

Woensdag 21 juni 2023 is het zover: dan organiseert de Stomavereniging het jaarlijkse Stoma Event...

Lees verder
9
InstagramNieuws
menu